Wizyta studentów BNiM na katowickim lotnisku

24 listopada Placówka Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach gościła studentów Uniwersytetu Śląskiego z kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe.

Informacja i zdjęcia: Śląski Oddział Straży Granicznej

Studenci w trakcie wizyty na lotnisku zostali zapoznani z ogólną charakterystyką funkcjonowania Międzynarodowego Portu Lotniczego i Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. Goście poznali zasady działania punktu kontroli bezpieczeństwa, osobiście poddając się kontroli. Mieli również okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych, a funkcjonariusz – przewodnik psa służbowego, wyszkolonego do wykrywania narkotyków, zaprezentował pokaz umiejętności swego podopiecznego. Studenci spotkali się również z Komendantem Placówki.

Straż Graniczna wspiera uczelnie wyższe w kształceniu studentów kierunków związanych z bezpieczeństwem państwa. Jednym z elementów takiego wsparcia są wizyty w obiektach Straży Granicznej, gdzie funkcjonariusze dzielą się ze studentami swą wiedzą i doświadczeniem.

Zdjęcia: http://www.slaski.strazgraniczna.pl/sm/aktualnosci/20036,Wizyta-studentow-z-Uniwersytetu-Slaskiego-na-katowickim-lotnisku.html