Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku

Zakład Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do uczestnictwa w III edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku”.

Konkurs odbędzie się 21 marca 2017 roku o godz. 11:30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (40-007 Katowice, ul. Bankowa 11). Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentować może maksymalnie 10 uczestników.

Nagrodą główną (dla zdobywcy I miejsca) jest indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, przyznany na rok akademicki 2017/2018 bez postępowania rekrutacyjnego. Zdobywcy miejsc I-III otrzymają również nagrody rzeczowe oraz książkowe.

Więcej informacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz lista zagadnień i zalecanej literatury znajduje się w załącznikach.

Termin przyjmowania zgłoszeń to 7 marca 2017 roku. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać drogą elektroniczną (w formie skanu) na adres bezpieczenstwo-nm@us.edu.pl.

Zagadnienia i zalecana literatura