O ochronie praw człowieka

Prawa człowieka w polskim ustawodawstwie, w tym w Ustawie o Policji, respektowanie ich z perspektywy działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, medialny wizerunek interwencji policyjnych i jego wpływ na odbiór społeczny służby – to niektóre z tematów, jakie zostały poruszone przez Pana mł. insp. Krzysztofa Kazka podczas wykładu pt. „Ochrona praw człowieka w kontekście działań Policji”, wygłoszonego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe 27 kwietnia 2017 r.

W trakcie spotkania z  mł. insp. Krzysztofem Kazkiem odbyła się dyskusja, w której studenci przy okazji odpowiedzi na pytania mogli również usłyszeć kilka interesujących anegdot związanych z codzienną pracą Policjantów.

Za poświęcony czas składamy serdeczne podziękowania Panu mł. insp. Krzysztofowi Kazkowi – pełnomocnikowi Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka.

Autor: Bartosz Rogacz