Wizyta w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Studenci III roku kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe 29 maja 2017 roku gościli w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Wizytę rozpoczęli od wysłuchania prelekcji na temat organizacji i zasad funkcjonowania Centrum. Dzięki analizie licznych danych statystycznych mogli lepiej poznać znaczenie i skuteczność działań CPR w codziennym niesieniu pomocy poszkodowanym w całym województwie. Następnie przedstawiciel CPR-u zaprezentował kilka przykładowych zgłoszeń, z jakimi na co dzień spotykają się pracownicy Centrum oraz szeroko omówił zagadnienie fałszywych lub omyłkowych połączeń z numerem 112.

Po części teoretycznej studenci udali się na zwiedzanie stanowisk, z których obsługiwany jest numer alarmowy. Przedstawiono im zasady odbierania zgłoszeń i drogę, jaką przebywają one od momentu przyjęcia do zadysponowania odpowiednich służb. Na koniec studenci otrzymali drobne upominki związane tematycznie z działalnością Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Za zorganizowanie wyjścia serdecznie dziękujemy:

• Panu Nadkomisarzowi Damianowi Rokowi
  • Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach

Autor: Bartosz Rogacz

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/BezpieczenstwoNM/photos/?tab=album&album_id=1000688500065506